Jaunava

latīniski - Virgo

23.08 – 22./23. 09.

Dieva vārdi Jaunavai:

Tev, Jaunava, nāksies rūpēties par manis radīto bagātību. Rūpīgi seko visam tam, ko ļaudis dara. Aizrādi cilvēkiem uz viņu kļūdām, lai ar tavu palīdzību manis radītais iegūtu arvien lielāku pilnību. Mana dāvana tev ir domas skaidrība. Tā palīdzēs veikt tev manu uzdevumu.

Un arī Jaunava atkāpās savā vietā.

Jaunava ir sestā zodiaka zīme, kas atbilst cilvēka vecumam no 42-49 gadiem. Tas ir brieduma laiks dabā un arī cilvēka vecumā. Tāpēc Jaunavas zīme slēpj sevī jau nobriedušas, gādīgas, par citiem rūpēties spējīgas personības iezīmes. Jaunava atbilst vecumam, kurā cilvēks ir savas profesionālās izaugsmes ziedu laikā. Viņš ir darītājs. Jaunavām ir fantastiskas prāta spējas. Jaunavas ir domātāji un analizētāji. Jābūt skaidrībai par visu visiem un vienmēr. Ir savs viedoklis, kuru šie cilvēki arī pauž.


Jaunavas prāts ir nerimtīgā kustībā. Labi padodas valodas un viss, kas ar tām saistīts. Runas māksla, rakstniecība, režija, satīra, svešvalodas. Patīk visu salikt pa plauktiņiem, gan tiešā , gan pārnestā nozīmē. Nemitīgā prāta darbošanās var izraisīt arī nervu uzbudinājumu un smadzeņu pārslodzi. Jaunavām jāsaudzē sava nervu sistēma, jo veselības ziņā tā ir viņu vājā vieta. Arī kuņģis, jo kuņģis cieši saistītas ar nervu sistēmas darbību. Vispār, ja runā par veselību, tad kā gudri cilvēki saka – viss nāk no galvas. Kā domājam tā arī dzīvojam. Jaunavām ir tendence pārlieku uztraukties par visu un it īpaši par savu veselību. Dažreiz tas var pārvērsties pat fobijā un kļūt smieklīgi. Cilvēks vesels, bet meklē sev visādas kaites. Protams, par sevi ir jārūpējas, bet nepārspīlējot. Veselīgs dzīves veids, kustības, svaigs gaiss, ūdens.


Darbs un darbošanās ir vēl viens Jaunavu jājamzirdziņš. Atbildība un pienākums- lūk divi svarīgi Jaunavu raksturojoši lielumi. Jaunava ir zemes zīme, kas liecina arī par praktiskumu un reālo skatu uz dzīvi. Gādāt un rūpēties par visu un visiem pats Dievs ir vēlējis Jaunavai. Tas ir tāpēc , ka Jaunavas laiks sakrīt ar ražas laiku. Ne velti Jaunavas simbols ir meitene ,kurai rokās vārpa. Tas simboliski norāda uz šai zīmē dzimušo spēju rūpēties par vājāko, nepasargātāko, nabadzīgāko, slimāko utt..


Jaunavas parasti ļoti jūt līdzi pamestiem bērniem un dzīvniekiem un cik viņu spēkos, tās palīdz visiem. Jaunavām ir tā sauktā Mātes Terēzes loma. Bez tās nav iedomājama viņu dzīve.Laba humora izjūta, asa mēlīte, vārda veiklība , tirgotāja talants- tās ir vēl dažas lietiņas, kas raksturo Jaunavu.


Veselībā Jaunavām visjūtīgākā ir nervu sistēma, no kuras stabilitātes atkarīga pašsajūta. Var streikot kuņģis un saistībā ar nerviem-sirds un asinsvadu sistēma.Alkohola lietošana Jaunavām ir īpaši kaitīga, jo veidojas stipra atkarība, nervu sistēmas traucējumi, neadekvāta rīcība.