Mežāzis

latīniski - Capricornus

21./22.12.- 20./21.01

Dieva vārdi Mežāžiem:

„No tevis Mežāzi, es gaidu darbu, darbu un vēlreiz darbu. Tev jāiemāca cilvēki strādāt. Tavs uzdevums nebūs viegls, tu jutīsi savos plecos visas cilvēka dienišķās rūpes, to nastu, kas nav noliekama un ko var vienīgi nest.

Tavās rokās būs cilvēka atbildība. Tā ir mana dāvana tev.”

Un Mežāzis atkāpās savā vietā.

Mežāzis ir desmitā zodiaka zīme. Mežāži tiek uzskatīti par visnopietnāko, visatbildīgāko, visprātīgāko zīmi. Un tam ir savs pamats. Mežāža zīmi pārvalda pati svarīgākā un nopietnākā planēta, kuru dēvē par cilvēku Lielo Skolotāju. Tas ir Saturns. Tā planēta, pēc kuras horoskopos tiek pētītas grūtības, šķēršļi, zaudējumi. Šī planēta norāda cilvēka galveno uzdevumu, jo viss, kas nenākas viegli ir jāuztver nevis kā problēmu, bet gan kā uzdevumu. Bet nu mazliet par Mežāzi.


Astroloģijas enciklopēdijā stāv rakstīts, ka Mežāzis ir trīskārtīgs Auns. Tas jāsaprot tā, ka Mežāža prioritāte nav tikai tiekties uz augšu un uz priekšu , būt pirmajam par katru cenu, bet gan izmantot savu gudrību un spēku, lai sasniegtu vēlamos rezultātus. Mežāža pareizais attēlojums ir āzis ar zivs asti. Arī tam ir savs skaidrojums. Mežāzim ir ne tikai augstu jākāpj un daudz jāsasniedz, bet arī jāiedziļinās lietu būtībā. Tāpēc nevienu Mežāža zīmes pārstāvi nevar nosaukt par seklu un parastu karjeristu. Ja Mežāzis ko uzsāks, tas būs pamatots, izpētīts un labi pārdomāts.


Mežāži ir zemes zīme, tāpēc stingri turas uz zemes ir gana praktiski, kaut arī ar filozofisku nokrāsu. Viņiem ir ārkārtīgi lielas darba spējas un izturība. Arī Mežāžiem, tāpat kā Vēršiem un Jaunavām svarīga ir nauda un īpašumi. Mežāzim ļoti svarīga ir stabilitātes sajūta, ko dod nauda un īpašums. Pie tam īpašums mājas izskatā, ne dzīvokļa. Mežāži strādā vaiga sviedros un cenšas nopelnīt vienīgā mērķa- nodrošinātas nākotnes- savas, bērnu un mazbērnu nākotnes vārdā. Šo mērķi saista ar Mežāžu ilgdzīvotāja statusu.


Mežāzis ir laimīgs tad, ja viņam ir laba un stabila ģimene un mīlams un aizraujošs darbs. Mežāžiem patīk būt neatkarīgiem, tāpēc strādāt citu pavadā tiem netīk. Agri vai vēlu, bet savā profesionālajā darbībā tie cenšas sasniegt augstumus, kas ļauj būt neatkarīgiem. Protams, savs bizness ir vislabākā izeja. Ja nē, tad jākāpj pa karjeras kāpnēm kādā cita firmā, vai jāstrādā kā brīvmāksliniekam, privātskolotājam, zinātniekam u.t.t.. Mežāžus aizrauj viss neparastais, sarežģītais, neizskaidrojamais. Astronomija, astroloģija, dziedniecība, aroma terapija, dabas zinības, ķīmija, fizika, parafizika, psiholoģija ,parapsiholoģija, enerģētika, jūrniecība, aviācija, medicīna. Vārdu sakot, jo sarežģītāka pasaule, jo interesantāka.


Ģimenē tie ir uzticami partneri, gādīgi mājsaimnieki, kas augstā vērtē tur savu dzimtu, ģimeni, vecākus, māju, dzimteni. Ja viņiem izdodas savienot ģimenes dzīvi un profesionālo izaugsmi – visi trumpji tiem rokās.


Veselībā vājā zona: ceļi, kaulu sistēma.