Vēzis

latīniski - Cancer

21./22.06. – 22./23.07.

Dieva vārdi Vēzim:

„ Tu, Vēzi, esi aicināts iemācīt cilvēkus just. Tu liksi tiem smieties un raudāt, tu liksi tiem visu, ko tie redz un dzird, visu, kas mājo viņu domās un sirdīs, pārdzīvot. Tas tevi darīs iekšēji piepildītu un emocionāli bagātu. Tev es dodu ģimeni. Tā ir mana velte tev, lai tu varētu savu iekšējo bagātību dot un daudzkārt pavairot.”

Un Vēzis ieņēma savu vietu.

Vēzis is ceturtā zodiaka zīme. Kāpēc tieši Vēzis? Tas skaidrojams ar to, ka saule šajā laikā iet, iet uz priekšu, bet tad it kā sāk iet atpakaļ- lūk arī salīdzinājums ar vēzi. Tas ir saulgriežu laiks. Dabā tiek sasniegta noteikta attīstība un evolūcija, tam seko lēna atgriešanās izejas punktā. Tas ir svarīgs dabas cikls. Kā ieelpa un izelpa, kā diena un nakts. Šo periodu dabā uzskata par maģisku un brīnumu pilnu! Senatnē cilvēki veica daudz dažādu rituālu tieši šajā -Vēža valdīšanas laikā. Tāpēc šajā periodā dzimušos uzskata par īpaši apdāvinātiem. Viņiem piemīt īpašas spējas un enerģētika, spēcīga intuīcija. Kāpēc tāds simbols-a? Tie ir divi savstarpēji saistīti enerģijas virpuļi, divas sākotnes, iņ un jaņ. Tā ir šo divu enerģiju saplūšana un savstarpēja apmaiņa. Šī savstarpējā saspēle rada harmoniju un balansu.

Vēža zīme simbolizē slēptus procesus – intīmos pārdzīvojumus, ekstrasensa dotības, gaišreģa spējas, intuīciju, iedvesmu. Vēža zīmes enerģētika ļauj savu ķermeni izmantot kā ieroci, ar kura palīdzību tiek uztverts viss neredzamais. Ne velti Vēža zīmes atslēgas vārdi ir Es jūtu, Es sajūtu. Jūtas un jušanas Vēžiem ir spēcīgi izteiktas.


Vēl viens simbola skaidrojums ir Vēža spīles, kas cieši sakļāvušās simbolizē divu sākotņu -sievišķās un vīrišķās saplūšanu, lai nodrošinātu evolūciju ,attīstību. Tāpēc Vēžu zīmē dzimušie īpašu nozīmi piešķir ģimenei, bērniem, vecākiem, tradīcijām.

Ezoterikā šai zīmei ir trīs nozīmes- Kosmisko spēku piesaiste Zemes spēkam, Kosmosa un Zemes savstarpējo mijiedarbību un spēku saplūšanu. Nav atsevišķas zemes un atsevišķa Kosmosa. Viss ir viens un viens ir viss.

- otrs simbols ir mātes krūts, grūtniecība, bērna iznēsāšana un pareiza audzināšana un izglītošana, rūpes un pareiza ēdināšana.

- trešā nozīme- šī zīme dod iespēju ienākt zemes dzīvē, nepazaudējot pagātnes informāciju. Vēža zīmes enerģētiku var salīdzināt ar teicienu- ar maza bērna muti runā patiesība, Dievs, Pasaule.

Zinot šīs sākotnes labāk izprast to, kāpēc Vēži ir tik ļoti vērsti uz sevi, savu ģimeni, savām sajūtām, savu būtību, savu darbu, saviem bērniem, saviem draugiem, saviem sapņiem un vēlmēm. Izklausās diezgan egoistiski? Varbūt, bet tā ir. Otra pasaule ir Vēžu fantāziju ,sapņu, iedomu un vēlmju pasaule. Tā Vēzī savienojas divas – viena praktiska būtība, otra romantiska un sapņaina. Šādā karuselī Vēži vizinās nonstopā.

Vēžiem piemīt īpaši gaišredzība un gaišdzirdība, tie var būt labi dziednieki, astrologi, reiki un jogas pazinēji.

Nezinātājam var likties, ka vēžu zīmē dzimušie ir ļoti parasti un vienkārši. Tā gluži nav taisnība..

Vēžiem ir tieksme pēc varas.. nu ne jau tādas atklātas un prastas, bet pēc iekšējas varenības. Viņiem patīk sajust, ka neviena nepamanīts var ietekmēt citus cilvēkus vai procesus. Nu, piemēram, viņi varētu izsaukt lietu vai izdzenāt mākoņus. Viņi sajustu kaifu no tā, ka to spēj izdarīt. Daudzi Vēži izvēlas radošu dzīves ceļu mākslā, mūzikā, rakstniecībā, režijā u.c..

Vēži ir labi ekonomi un grāmatveži. Ar naudu prot apieties lieliski un prātīgi, viņiem var uzticēt ģimenes budžeta turēšanu. Tiem patīk lietu kārtība un tīrība. Viņi māk krāt un saudzēt. Lielākā vērtība tomēr ir un paliek ģimene un viss, kas ar to saistīts. Vēžu mātes tik ļoti mīl savus bērnus, ka jāuzmanās, lai šī mīlestība nenāktu bērnam par ļaunu... Rūpes un raizes, nemitīga uztraukšanās par savām atvasēm, pārlieku liela gādība un kontrole var būt kā lāča pakalpojums viņu nākošajiem dzīvesbiedriem... Lai tur vai kā, bet labāku māti par Vēzīti nesameklēsi.

Vēžu zīmē dzimušie ir sirsnīgi, emocionāli un kautrīgi ar labu sirdi. Aizvainots var iespītēties un nekustēt ne no vietas. Ar viņiem tikai pa labam. Nekādas pavēles un bļaušanas. Iedzimts kautrīgums bieži liek nosarkt, ko pateicoties gaišajai ādas krāsai parasti visi pamana.


Medicīnas astroloģijā Vēža zīme atbilst krūtīm un krūšu kurvja zonai, barības vadam un kuņģim. Tas nozīmē , ka šie orgāni Vēžiem ir visjūtīgākie. Vēžu zīmē dzimušajiem nepieciešama saule un siltums. Slimības var izraisīt sasaldēšanās, siltuma nepietiekamība ķermenī, vāja asinsrite, slikta vai neatbilstoša barība. Vēži parasti ir gaļēdāji, jo kuņģim sagremojot gaļu izstrādājas siltuma enerģija, kas Vēzim tik ļoti nepieciešama. Alkohols un apreibinošās vielas uz Vēzi iedarbojas graujoši. Ūdens zīmju pārstāvji nedrīkst aizrauties ar alkoholisko dzērienu lietošanu.